Tereziánsky remeselný dvor vychádza z histórie mesta Holíč, kedy v rokoch 1736 – 1752 mesto zaznamenalo obrovský hospodársky rast a to za vlády F.Š.Lotrinského a jeho manželky Márie Terézie, ktorý v meste založil výrobné manufaktúry. Hospodárstvo za vlády F.Š.Lotrinského bolo vysoko ziskové. V meste založil výrobu majoliky, tehelňu, liehovar, pivovar, vodné mlyny, drotáreň, výrobu mydla a mnohé ďalšie. V týchto rokoch bolo Holíčsko-Šaštínske panstvo veľké hospodárske impérium, ktoré zásobovalo celý cisársky dvor.
Veterný mlyn pri Holíči je jediný zachovaný veterný mlyn na Slovensku. Je to mlyn holandského typu. Je kamenný s kruhovým pôdorysom a má tri podlažia. Postavený bol koncom 19. storočia. Mlieť sa v ňom prestalo po prvej svetovej vojne.
Mlyn dlho chátral až sa ho ujalo miestne poľovnícke združenie, ktoré ho v roku 1970 dalo zrekonštruovať. Vtedy tiež bola pôvodne otočná strecha s veterným kolesom, ktorá sa podľa potreby natáčala do smeru vetra, nahradená tehlovou strechou. Dnes mlyn slúži ako poľovnícka chata a je možné si ho obzrieť iba z vonku.
Rotunda sv. Juraja je pôvodne románska stavba z prelomu 12. a 13. storočia (hoci najnovšie sa uvádza i prvá polovica 11. storočia). Nachádza sa na okraji centra Skalice.
Neskôr bola prestavaná v gotickom a barokovom slohu. Horná časť rotundy plnila obrannú funkciu a spodná časť slúžila ako kaplnka. Z gotického obdobia sa v interiéri zachovali fragmenty nástenných malieb, zobrazujúce motív z legendy o sv. Jurajovi bojujúceho s drakom.